facebook linkedin tel mail address rasoander mouse scroll-down arrow-left arrow-right arrow-down arrow-up chevron-left chevron-right chevron-down chevron-up search
Írj nekünk!

A Ringier Axel Springer és az Oander konzorciumaként elindult az eCommerce A-Z szolgáltatásokat nyújtó ügynökség, a RAS-Oander – Digital Transaction. Ezzel együtt útnak indítunk egy cikksorozatot, ahol különböző szolgáltatások területeiről fogunk megosztani pár gondolatot. Ezúttal egy közkedvelt webáruház rendszert mutatunk be röviden, a Magento-t.

magento-ajanlatkeres-online-marketing

A Magento egy nyílt forráskódú keretrendszer. Már az alapverziója is rengeteg lehetőséget tartogat, de további modulokkal szinte a végtelenségig bővíthető a funkcionalitása. Világszerte több százezer webshopot szolgál ki, köztük olyan világmárkáknak az áruházait, mint például a Ford, Reserved, és számos más nagyágyú.

istyle-magento-webáruház

Összetettségének és bonyolultságának köszönhetően egy igen hosszúra nyújtott bejegyzést készíthetnénk belőle, így megpróbáljuk röviden bemutatni a Magento tulajdonságait:

1. A vásárlás folyamata – A Magento rendelkezik azokkal az előre lefejlesztett funkciókkal, amelyek a böngészéstől, a regisztráción át a kívánságlistára helyezésig, majd a vásárlásig végigkövetik az értékesítés életútját. Részletes termék-adatlapok, beépített kosár, pénztár, szállítási és fizetési módokkal paraméterezhető kosár, kívánságlista, korábbi rendelések visszakövetése áll a rendelkezésünkre, de a sor hosszan folytatódik.

2. Intelligens keresés és egyéb konverziónövelők – A Magento a legtöbb olyan funkcióval rendelkezik, amivel a konverziót és az ügyfélélményt növelni lehet. Ismerős lehet az Amazonnak az intelligens keresése, ahol több tízezer terméket leszűkítünk bizonyos paraméterekkel tízes nagyságrendre. Ugyanez a funkció elérhető a Magento-ban is, mivel tetszőlegesen hozhatunk létre jellemzőket, jellemzőhalmazokat, hozzájuk rendelt értékeket, így segítve a navigációt és a szűrést. Összehasonlító oldalak állnak rendelkezésünkre, továbbá megmutathatjuk látogatóinknak, hogy mi mindent vásároltak még, akik már megvásárolták azt a terméket. Ezen kívül különböző design-nal rendelkező kategóriaoldalak is fejleszthetők, így nem okoz gondot, ha különböző termékeknek, termékcsoportnak különböző arculatot szeretnénk készíttetni.

3. Különböző terméktípusok – Számos terméktípus áll gyárilag a rendelkezésünkre, így gyakorlatilag bármit tudunk webáruházunkban értékesíteni:

  • egyszerű termékek
  • konfigurálható termékek (pl. méret, szín)
  • kötegelt terméktípus (ügyfél választja ki, miből álljon a csomag)
  • különböző formátumban kapható csoportos termékek
  • letölhető termékek (e-book, kiadvány)
  • virtuális termékek (előfizetési díj, licensz kódok)

4. Vásárlói csoportok – Vásárlókból sincs egyforma, így viselkedésük alapján különböző csoportokba lehet őket rendszerezni, amelyeket a Magento képes kezelni: megadott attribútum alapján csoportosíthatjuk vásárlóinkat, majd számukra eltérő árakat, akciókat és egyéb paramétereket biztosíthatunk. A vásárlói csoportok szegmentálásával célcsoportokat tudunk a webáruházunkban felállítani.

5. Promóciók és kuponok – Az egyik legmeghatározóbb marketing eszköz a leértékelés és a kupon. A Magento lehetővé teszi, hogy sokféleképpen tudjunk létrehozni különböző akciókat, egyedi ajánlatokat és termékkapcsolásokat. Az online kuponbeváltás éppúgy támogatott, mint az ajándékküldés kialakítása, vagy az előre időzített leárazások. A kosár-árszabályokat is könnyedén kezelhetjük, így teljesen egyedi logikai paraméterek alapján tudunk kedvezményeket biztosítani vásárlóinknak, hogy növeljük az elköteleződésüket.

6. Multi Store network – A Magento több, mint egy egyszerű webáruház motor, egy komplett eCommerce portálhálózat alapja lehet egyetlen installáció, így egy admin felületen tudunk irányítani tetszőleges számú webáruházat. Ezek lehetnek teljesen különálló, egymástól függetlenek is: különböző nyelvek, eltérő valuta, teljesen különböző termékcsoport, vagy akár más design beállítása is lehetséges.

7. Statisztikai mutatók, upsell lehetőség – A Magento nyomon követi a visszatérő vásárlókat, és a figyeli látogatók viselkedését, így pontosan látjuk, ki, milyen terméket mentett a kedvencek közé, milyen termékek után érdeklődtek. Marketing szempontból hatalmas segítséget nyújtanak ezek az információk minden webáruház tulajdonos számára.

8. Tartalommenedzsment -A világ egyik legfejlettebb online értékesítési felületéről beszélünk, így nem hagyhatjuk ki a tartalmak fejlesztését: belső microsite-okat hozhatunk létre, widget-rendszert használva kiajánlókat, dinamikus dobozokat készíthetünk pár kattintással. Tartalmi funkció alapján egy fejlett tartalmi portál képességeivel rendelkezik.

9. Felhasználó-kezelés – További konverzió-növelő eszköz a termékek értékelésének lehetősége: visszajelzések, értékelés, értékelések közötti böngészhetőség. A felhasználók saját profiljukban láthatják a saját értékeléseiket, kedvenc termékeiket, rendeléseiket, számláikat és a rendelésekhez tartozó státuszokat, így az ügyfél gond nélkül, kényelmesen vásárolhat. Amennyiben olyan terméket vásárolnak, melyhez van online háttéranyag (használati utasítás, tippek, stb.), vagy elektronikus termékeket vásároltak, elérhetik a profiljukban található letöltő-központban.

10. Fizetési és szállítási módok – A Magento-ban számos fizetési és szállítási mód állítható be és integrálható. Szállítási módok közül széleskörűen választhatunk: bármilyen hazai vagy nemzetközi futárcéggel összekapcsolhatjuk. Biztosíthatunk rendelési volumentől függő, illetve fix díjas kiszállítást is, de meghatározhatjuk akár súly, érték, kiszállítás helye szerint is, valamint csomagpontos átvételi integráció is lehetséges. A fizetési módok között rendelkezésünkre áll a banki előreutalás, a store pickup, a PayPal, az utánvét, illetve a bankkártyás fizetés (utóbbihoz egyedi vagy beépített integráció használható).

11. SEO, keresőoptimalizálás – A keresőoptimalizálás fontosságát szerencsére egyre többen kezdik belátni, a Magento pedig egy jó ideje szem előtt tartja a fontosságát. Az egyik legjobban keresőoptimalizált portálmotor, a szerkezeti felépítése, az URL struktúra és a meta-adatok mellett könnyen idexelhető kódstruktúrával rendelkezik, illetve közvetlenül az admin felületről állítható a Robots.txt és a Sitemap.xml.

12. Integráció – Sokan azért nem váltanak modernebb webáruházra, mert akkor elvesznének az adatok, viszont a Magento iparági szabványokra épülő adatkapcsolásokkal rendelkezik, így összekapcsolható különböző ügyviteli rendszerekkel és vállalatirányítási szoftverekkel. Integrálhatjuk a termék- és készletinformációkat, vásárlói adatokat és egyéb kereskedelmi információkat. Magento-alapú webáruházzal nem szükséges ERP rendszert igazítani a webáruházhoz, hanem az Oander által fejlesztett integrációs bővítményen keresztül integráljuk a vállalatirányítási szoftverből az adatokat.

13. Kezelőfelület – Ha webáruházzal rendelkezünk, gyakorlatilag a legtöbb beállítást az adminisztrációs felületen végezzük el, így fontos, hogy átlátható és jól kezelhető legyen. A Magento felülete kifejezetten felhasználóbarát, pár oktatás után már könnyedén eligazgathatjuk webáruházunkat. Termékadatbázist frissíthetünk, terméktulajdonságokat és beérkező rendeléseket kezelhetünk, vásárlói csoportokat alakíthatunk ki, termék véleményezéseket hagyhatunk jóvá. Fejlettségének köszönhetően komplett landing page-eket hozhatunk létre, illetve minden statisztikát nyomon követhetünk, majd adaptálhatunk és fejleszthetünk, optimalizálhatunk.

Kinek ajánlunk Magento webáruházat?

A Magento az összetettsége és robosztussága miatt nem ajánlott mindenkinek. Elsősorban közepes és nagyvállalati igényekhez igazítva kerül kialakítása. Üzemeltetése költségesebb, sok szakértelmet kíván, és jelentősebb beruházás. Kezdő e-kereskedelmi szereplőnek, vagy mikro-vállalatok számára nem feltétlenül ajánlott.

Friss e-kereskedők számára, akik most indulnak a piacon, vagy most kísérleteznek, kevés termékkel, ráadásul gyorsan és olcsón szeretnének piacra lépni, semmiképp nem ajánlott. Számukra ajánljuk inkább a WooCommerce vagy Shopify megoldásait.

Tervezett 60-70 millió forintos árbevétel az, ahol már megéri Magento alapú e-kereskedelmi rendszerben gondolkoznunk, bár ez ennyire egyértelműen nem jelenthető ki: profit és a növekedés tempója is fontos szempont.

Összességében a Magento akkor jó választás, ha:

  • több hónapunk van egy precíz és gondos webáruházra
  • szükségünk van komolyabb rendszerintegrációra
  • sok egyedi fejlesztést szeretnénk webáruházunkba
  • komoly e-kereskedelmi szereplők vagyunk, vagy tervezünk azok lenni
  • teljesen professzionális rendszert szeretnénk

Forrás: MagentoShop

A teljesség igénye nélkül: Világmárkák, nagy vállalatok, melyek Magento alapú webáruházat használnak

Amennyiben Magento alapú webáruházat szeretnél vállalatod számára, kérj ajánlatot, és 24 órán belül jelentkezünk!

Online ajánlatkérés 10 perc alatt!