facebook linkedin tel mail address rasoander mouse scroll-down arrow-left arrow-right arrow-down arrow-up chevron-left chevron-right chevron-down chevron-up search
Írj nekünk!

A keresőoptimalizálás – SEO, Search Engine Optimization – a marketing és üzleti folyamatoknak olyan területe, melynek fontosságát már egyre többen kezdik belátni. Nem csoda: bármilyen problémánk, kérdésünk merül fel, egyből a Google segítségéhez fordulunk, és jobb esetben nem a Facebookon spammelünk.
Nem véletlen tehát, hogy percenként 3.500.000 keresést hajtanak végre a Google keresőben.

Mit érhetünk el a keresőoptimalizálással, miért éri meg foglalkozni vele?

ras-oander-keresooptimalizalas
Számszerűsítve ez az eredmény a gyakorlatilag 0 kattintásból, több száz látogatót hozott naponta.

Ha az első oldalon szerepel a vállalatunk adott kulcsszóra, az nagy mértékben tudja növelni a bevételeket. A hirdetések alatti első három találat viszi az 55%-át a kattintásoknak. Amennyiben rendelkezünk pl. egy arckrémeket forgalmazó webáruházzal, és 10.000 keresés érkezik a “hidratáló arckrém” kulcsszavakra, abból akár a 25-30%-a is meglátogathatja a weboldalunkat megfelelő helyezés esetén.

Keresőoptimalizálásról kulcsszavakban

Kiemelendő, hogy nem szabad siettetni. Hosszútávú munka, amelynek eredménye lehet, hogy csak 3-6 hónap múlva látható, kulcsszava válogatja – egy kevésbé kompetitív kulcsszónak hamarabb lesz eredménye, jellemzően ezek a long-tail keyword-ök.

Lehet próbálkozni kevésbé tiszta (gray-hat, black-hat) folyamatokkal, ilyen például a PBN – Private Blog Network –, de nem éri meg, hiszen jelenleg nem büntenik, de amint kifejlesztik rá az algoritmust, szinte biztos, hogy büntetendő tevékenységek közé fog kerülni, mindemellett költséges a fenntartása.

A folyamatot három különböző részre bonthatjuk:

Technikai SEO

A webáruház, vállalati portál technikai értelemben fel van készítve arra, hogy a Google robotok könnyebben megértsék az oldalon lévő tartalmakat, így téve könnyebbé számukra az indexálást. Ez egyértelműen fejlesztői feladat, és ez az alapja a további keresőoptimalizálásnak, ezzel még nem végeztünk a folyamattal.

Természetesen további tényezőket is figyelembe kell vennünk, pl. mobilra optimalizálás (elengedhetetlen ma már), sebesség, XML sitemap, átirányítások, 404-es oldalak, stb.

Tartalmi / On-Site SEO

Ide tartozik minden, ami az oldalon lévő tartalmakhoz köthető: többek között meta leírások, kulcsszavak, alt-tagek, url-ek és természetesen maga a tartalom.

Fontos szempont, hogy az oldalon lévő tartalom könnyen olvasható és átlátható legyen, ezeket például kiemelt bekezdésekkel, tagolással tudjuk biztosítani.

Továbbá egyszerűsíti a Googlerobot munkáját, amennyiben a kulcsszavunkat megfelelő helyre írjuk.

Amit még különösen figyeljünk: URL, oldal címe, linkek (kifelé mutató, oldalon belülre mutató), képek címe és alternatív szövegezése (alt text).

Marketingjellegű / Off-Site SEO

A fentebb említett PBN jelentősége itt tükröződik. Valóban, egy rendkívül gyors, effektív és drága módszer, viszont nem tiszta. Kifejezetten ellene vagyunk a használatának, és nem ajánlatos használni komoly vállalkozások számára, mert sokkal többet árthat, mint használ.

A legutolsó hivatalos SEO útmutatóban a Google kitér arra, hogy sokkal fontosabb, hogy folyamatosan releváns tartalmakat ossz meg, mint bármilyen más technikai jellegű kérdés: ha az emberek elolvassák és megosztják, amit írsz, akkor az bizonyítja, hogy tényleg jó a content. Azonban már a backlinkeken túl a Social Media fontossága is kiemelésre került – most először.

A keresőoptimalizálás egy összetett, türelmet igénylő módszer, melynek a titka a következetességben, relevanciában rejtőzik.

Online ajánlatkérés 10 perc alatt!